Дербі Північний Лондон. «Тоттенхему» настав час перемогти в гостях

#ProstoProSport розповідає про те, чому «Тоттенхем», як і раніше, не може дивитися зверхньо на своїх сусідів.

«Зараз «Арсенал» знаходиться за кілька миль позаду «Тоттенхема», – говорив у липні колишній менеджер «шпор» Гаррі Реднапп.

Після цього «канонірам» вдалося зробити кілька важливих трансферів, і Реднапп не повторюватиме ці слова найближчим часом. Але в самій суті він має рацію: «Тоттенхем» вже кілька років сприймається найкращим клубом Північного Лондона, і розстановка сил тут давно змінилася.

Команда Маурісіо Почеттіно все ще не виграє трофеї, але минулого сезону «шпори» вперше в історії пробилися до фіналу Ліги чемпіонів. І ось від такого результату нинішній Арсенал точно знаходиться на дуже великій відстані.

"Шпори" стали регулярно грати в Лізі чемпіонів, у той час як "Арсенал" три роки поспіль залишається за бортом турніру. "Тоттенхем" вже частіше перемагає в дербі - притому, що ще відносно недавно будь-який його успіх у матчах з "канонірами" був подією. Наразі саме «шпори» є фаворитами більшості очних зустрічей з «Арсеналом».

Щоправда, це меншою мірою стосується поєдинків на Емірейтс. Торік "Тоттенхем" виграв тут у матчі Кубка Ліги, але сталося це вже після ефектної перемоги "канонірів" у чемпіонаті з рахунком 4:2. За рік до цього команда Почеттіно знову поступилася на полі «Арсеналу» (0:2). Хоч би скільки йшлося про перевагу нинішнього «Тоттенхема», матчі на стадіоні принципового суперника псують картину.

Востаннє у чемпіонаті «шпори» обігравали в гостях «Арсенал» ще у листопаді 2010 року. А до того виїзної перемоги над «канонірами» їм довелося чекати цілих сімнадцять років.

Чому так відбувається останнім часом, коли «Тоттенхем» виріс у статусі? Частково ця статистика пов'язана з визначною домашньою формою «Арсеналу». Завдяки ній команди Арсена Венгера та Унаї Емері останніми роками взагалі потрапляли у шістку. Почасти — з тим, що за Маурісіо Почеттіно «Тоттенхем» не такий вже й гарний у виїзних іграх із конкурентами. Напевно, тут є фактор історичного комплексу: «шпори», як і раніше, не знають, як здобути результат на полі «Арсеналу».

Здавалося, він не знав цього дев'ять років тому. Менеджером команди на той час був згаданий вище Гаррі Реднапп. Після складної першої третьої сезону «шпорам» загрожував розгром на полі суперника. Голи Саміра Насрі та Маруана Шамаха у першому таймі забезпечили «Арсеналу» комфортну перевагу, яка могла бути ще більшою. Над «амбітним» «Тоттенхемом» у перерві насміхалися.

Проте команда Реднаппа перевернула перебіг зустрічі. Менеджер зробив тактичну заміну. Забравши з поля Аарона Леннона, він змістив на правий фланг Рафаеля ван дер Варта і випустив другим форвардом Джермейна Дефо. Гра "Тоттенхема" перетворилася, і у "Арсеналу" виникли великі проблеми. Бейл, який блищав того року, відіграв один м'яч, потім ван дер Варт реалізував пенальті і зрівняв рахунок. Розв'язка шокувала "Емірейтс": на 85-й хвилині захисник "Тоттенхема" Юнес Кабул ударом головою приніс гостям перемогу. Виглядала вона майже історичною.

Того сезону «Тоттенхем» фінішував п'ятим, програвши шість очок четвертому (зрозуміло) «Арсеналу». Але поворотний момент стався. 2010 року «шпори» вперше пробилися до Ліги чемпіонів і вперше за дуже довгий час перемогли сусідів на їхньому полі. Більше того, у самій ЛЧ сезону-2010/2011 команда Реднаппа виступила вдаліше за «Арсенал», вийшовши до чвертьфіналу. Результат, який жодного разу не скорився «канонірам» з початку десятиліття.

Десятиліття це почалося з гучної заяви «Тоттенхема», яка зважилася стати рівним «Арсеналу». Чого "шпори" досягли в результаті? На відміну від «канонірів», вони не вигравали трофеї, але стабільно вища позиція у чемпіонаті та фінал Ліги чемпіонів говорять на користь «Тоттенхема». Але на «кілька миль уперед» «шпори» точно не відірвалися: без перемог на полі ворога таке твердження є сумнівним. Цієї неділі вони мають можливість закріпити прогрес цього десятиліття, завершивши його в тому ж стилі, в якому команда Реднаппа його почала.