Золоті гени. Софія Позднякова — єдина російська чемпіонка світу в китайському світі.

У п'ятницю завершилася світова першість із фехтування. Єдину золоту медаль нашої збірної принесла дочка чотириразового олімпійського чемпіона та десятикратного чемпіона світу Станіслава Позднякова, який нині обіймає посади президента ОКР та ЄКФ.

шабля

Останнім часом основний медальний урожай збірна Росії збирає у шаблі. Так сталося і цього разу, але хто б міг подумати, що чемпіонкою світу в особистих змаганнях стане Софія Позднякова, для якої нинішня світова першість є лише другою. 21-річна росіянка впевнено пройшла весь турнір, до фінального поєдинку громивши своїх суперниць із різницею у три та більше уколи. Адже серед них були три чемпіонки світу у командних змаганнях – італійка Ірена Веккі та американки Дагмара Возняк та Енн-Елізабет Стоун. Останньою Софія у півфіналі дозволила завдати лише 6 уколів.

В іншому поєдинку 1/2 фіналу Софія Велика обіграла Яну Єгорян, яка виступала з невеликою травмою, взявши тим самим реванш за поразку у вирішальному матчі Олімпіади в Ріо з тим же рахунком 15:14. У фіналі семиразова чемпіонка світу вважалася явним фаворитом, але Позднякова одразу вирвалася вперед на чотири уколи. Великій вдалося зрівняти рахунок, але Софія знову впевнено повела 14:9. Опонентка змогла скоротити відставання до мінімуму, але за рахунку 14:13 Позднякова завдала вирішального уколу, створивши головну сенсацію турніру в Уси.

Цікаво, що в історії фехтування це був перший випадок, коли чемпіонами світу в особистій першості ставали батько та дочка. Раніше повторювати сімейні успіхи вдавалося лише синам та онукам. 1977-го року «золото» дісталося угорцю Палу Геревичу, сину триразового чемпіона світу в особистих змаганнях Аладара Геревича. Італійська родина Монтано назбирала 5 індивідуальних титулів. У 1938-му та 1947-му роках був першим Альдо Монтано-старший, у 1973-му та 1974-му відрізнявся його син Маріо-Альдо Монтано, а у 2011-му чемпіоном світу став і онук Альдо Монтано-молодший. У сім'ї Позднякових подібних титулів стало більше, оскільки батько до тріумфу дочки перемагав 5 разів (1997, 2001, 2002, 2006, 2007).

Софія піднялася на п'єдестал пошани та у командних змаганнях. На жаль, лише на другу сходинку. Після завзятого півфіналу з італійками, в якому наші дівчата перемогли з перевагою в один укол, росіянки напрочуд легко поступилися француженкам 35:45.

У чоловічій індивідуальній шаблі бронзова нагорода дісталася Камілю Ібрагімову, котрий повторив своє торішнє досягнення. У 1/8 фіналі він взяв впевнений реванш за поразку у фіналі чемпіонату Європи у німця Макса Хартунга 15:7, потім переміг торішнього чемпіона світу угорця Андраша Сатмарі, але у півфіналі поступився корейцю Кіму Чжунхвану 13:15, якому в підсумку дісталося » Усі.

У командних змаганнях Дмитро Даниленко, Каміль Ібрагімов, Костянтин Лоханов та Веніамін Решетніков посіли 7-е місце. Таким чином, у шаблі росіянам дісталося 5 медалей – 1 золота, 2 срібні та 2 бронзові.

Рапіра

Тут наші надії були головним чином пов'язані з Інною Дериглазовою, яка прилетіла до Китаю в ранзі чинної чемпіонки Олімпіади, світу, Європи, а також володарки Кубка світу. На жаль, з одним із цих титулів їй довелося розлучитися. Дериглазова, підтримати яку в Усі не зміг її особистий тренер з дитинства Ільдар Мавлютов, стала лише п'ятою. У перших трьох поєдинках на вибуття вона громила своїх суперниць, але у чвертьфіналі прикро програла один укол француженці Ізаорі Тібу 14:15.

Бар'єр 1/4 фіналу Інні разом зі своїми подругами за командою Анастасією Івановою, Мартою Мартьяновою та Світланою Тріпапіною не вдалося пройти і у командній першості. У результаті – лише 8 місце. Натомість на третю сходинку п'єдесталу пошани змогли піднятися наші рапіристи – Тимур Арсланов, Дмитро Жеребченко, Тимур Сафін та Олексій Черемісінов. У особистих змаганнях найкращим із наших став Сафін – 10-те місце.

шпага

Чоловіча збірна Росії зі шпаги у складі Сергія Біди, Микити Глазкова, Павла Сухова та Сергія Ходоса змогла повторити своє торішнє досягнення і здобула «бронзу», розгромивши в матчі за 3 місце французів 45:35. Близька до п'єдесталу пошани була і жіноча четвірка (Тетяна Андрюшина, Тетяна Гудкова, Віолетта Колобова, Віолетта Храпіна), але у матчі за «бронзу» поступилася китаянкам 42:45.

В особистих змаганнях найкращими з наших стали Сергій Ходос (11-е місце) та Тетяна Андрюшина (12-е місце).

Таким чином, в Усі збірна Росії завоювала 1 золоту, 2 срібні и 4 бронзові нагороди, посівши лише 5-е місце у медальному заліку. Переможцями стали італійці, на рахунку яких 4 «золота», 2 «срібла» та 1 «бронза».