NVIDIA випередила компанію Apple і стала другою найрозкішнішою компанією у світі

NVIDIA стає другою найдорожчою компанією у світі, випередивши Apple завдяки лідерству в компонентах AI. Незважаючи на конкуренцію, вона зберігає домінування на ринку та вражаючі фінансові показники, що підігріває настрої на Уолл-стріт. У нашій статті ви дізнаєтесь докладніше про технології та капіталізацію.

Nvidia

NVIDIA обігнала компанію Apple

NVIDIA стала другою найдорожчою компанією у світі, їй навіть вдалося обійти такого титану, як Apple. Попереду залишилася лише Microsoft, але, зважаючи на все, ненадовго. Справа в тому, що в останні роки капіталізація компанії постійно зростає, завдяки виробництву корисних компонентів, необхідних для роботи з нейромережами та штучним інтелектом. Ця технологія продовжує набирати популярності. Таке почуття, ніби потребують її абсолютно всі компанії. А ще NVIDIA добре запрацювала, коли люди купували дорогі відеокарти для майнінгу, але то були похмурі часи, про які не дуже хочеться згадувати. У будь-якому випадку, зараз у компанії все гаразд.

Незважаючи на зусилля AMD, частку «зеленої» компанії припадає більша частина ринку, звідси і прекрасні фінансові показники. Наприклад, за останній фінансовий рік прибуток компанії виріс у вісім разів у порівнянні з минулим звітом.

Велике зростання

Велике зростання акцій Nvidia стало темою розмов на Уолл-стріт у 2024 році. У середу, 5 червня, акції технологічного прцеесора зросли на вражаючі 5%, завершивши винятковий рік зростання для компанії.

Усього 12 місяців тому одна акція Nvidia торгувалася за відносно скромною ціною - 386,54 долара (302 фунти стерлінгів). Але за минулий період компанія зміцнила свій статус першопрохідника в галузі штучного інтелекту, що розвивається, привертаючи увагу нетерплячих інвесторів по всьому світу.

Рушійною силою стрімкого зростання вартості Nvidia є її лідируюча в галузі майстерність у галузі апаратного та програмного забезпечення штучного інтелекту. Лінійка потужних графічних процесорів (GPU) компанії стала фактичним стандартом для роботи найпередовіших алгоритмів машинного навчання та нейронних мереж. Оскільки підприємства та дослідники з різних секторів прагнуть використати перетворюючий потенціал штучного інтелекту, Nvidia стала незамінним партнером.

Ринкова капіталізація з настуленням лютого цього року Nvidia перетнула поріг в 1 трильйон доларів - приголомшлива віха, що підкреслює різкий зліт компанії. І тепер, коли кожна акція оцінюється в приголомшливі 1224,40 долара (957 фунтів стерлінгів), акціонери Nvidia, безперечно, задоволені своїми далекоглядними інвестиціями.

Графік зростання

Але гарні часи для Nvidia ще не закінчилися. Цієї п'ятниці компанія проведе довгоочікуване дроблення акцій, розділивши кожну акцію на кілька нових. Збільшивши загальну кількість акцій та одночасно знизивши лякаючу ціну за акцію, Nvidia готова залучити нову хвилю нетерплячих покупців.

Відгуки