Нова технологія відеокарти з новою потужністю в NVIDIA RTX 5090, а також дата релізу

Інсайдер розкрив деталі нової потужності NVIDIA RTX 5090. Ця відеокарта отримає багато відеопам'яті GDDR7 та нову шину з пропускною здатністю майже 1600 Гб/с, що на 50% більше, ніж у RTX 4090. Двослотова конструкція охолодження зроблять карту тоншою. Очікується приріст продуктивності на 50-70%. Ймовірно, RTX 5090 буде випущено до кінця цього року. У нашій статті ви дізнаєтесь детальніше.

Відеокарта

Інсайдер розкрив деталі нового флагмана NVIDIA

Інсайдер розкрив деталі нового флагмана NVIDIA Зважаючи на все, з майбутньою відеокартою можна сміливо ставити максимальну графіку в будь-якій грі. RTX 5090 отримає 28 Гб відеопам'яті GDDR7, а нова шина 448-бітна зможе пропускати майже 1600 Гб на секунду. Для порівняння, це на 50% більше, ніж RTX 4090. Інсайдер впевнений, що NVIDIA вже заклала фундамент для Ti або супер версії відеокарти. На це явно натякали минулі витоки, адже GPU зможе підтримувати до 32 Гб відеопам'яті з більш потужною шиною.

Інновації у наступному поколінні відеокарт NVIDIA

Світ технологій зосереджений на відеокартах наступного покоління Nvidia, які, як очікується, будуть впроваджені потужні графічні процесори GB202, що базуються на інноваційному покращенні Blackwell. Ключовою особливістю є, за чутками, двослотова конструкція охолодження, яка робить ці нові карти значно тоншою, ніж нинішній флагман RTX 4090. Цей компактний форм-фактор може зробити революцію у збірках та конфігураціях ПК. Інсайдери галузі передбачають приріст продуктивності на 50-70% порівняно з RTX 4090. Цей потенційний стрибок змушує ентузіастів ПК з нетерпінням чекати на нові карти.

Відеокарта

Очікується, що Nvidia спочатку випустить RTX 5080, а потім потужнішу RTX 5090, які, ймовірно, дебютують в останньому кварталі 2024 року. До офіційної заяви Nvidia ці подробиці залишаються спекулятивними. Тим не менш, професіонали ПК з нетерпінням чекають на подальші розробки.

Нові системи охолодження та дата релізу NVIDIA RTX 5090

Крім того, відеокарта буде оснащена двослотовим охолодженням з двома вентиляторами, а RTX 5090 може займати три плати замість однієї. Можливо, вона виявиться меншою за свою попередницю. NVIDIA поки не коментує ці витоки, мабуть, вона готується до швидкого анонсу, щоб запустити продаж восени чи взимку.

Відгуки